اشتباهات رایج فلزیابی

شما تازه فلزیاب جدید خود را تهیه کرده اید و آماده بیرون آمدن و شروع به شکار هستید. قبل از انجام این کار، به اشتباهات رایج فلزیابی نگاهی بیندازید. از این اشتباهات خودداری کنید؛ بیشتر از آنچه که فکر می کنید از سرگرمی جدید خود لذت خواهید برد.

اشتباهات رایج فلزیابی
اشتباهات رایج فلزیابی

اشتباهات رایج فلزیابی

احساس نگرانی

از هر کاوشگری که سوال کنید به شما خواهد گفت که قانون شمار یک فلزیابی این است که شما قبل از جستجو در هر زمینی باید مجوز دریافت کنید. با این حال بسیاری از مردم هنوز این قانون را می کنند و تجهیزات خود را بیرون آورند و بدون اینکه فکر دیگری کنند شکار خود را آغاز می کنند. گرفته مجوز همیشه آسان نیست اما باید این کار را کنید. این به شما اجازه می دهد احساس نگرانی در شما نجات پیدا کند و به شما اطمینان می دهد که سایر کاوشگران می توانند به لذت بردن از کاوش نیز ادامه دهند.

استفاده از ابزارهای حفاری اشتباه

گزینه های زیادی برای ابزار حفاری وجود دارد، از بیلچه های دستی گرفته تا بیلچه های شناساگر. از آنجا که ترک مکان ها حفاری در وضعیت خوب مهم است، مهم است که از اندازه و نومناسب ابزار حفاری نیز استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که در چه زمینی حفاری خواهید کرد، زمین بیابانی سخت به یک بیلچه بسیار قوی تر از ماسه در یک ساحل احتیاج دارد.

انجام تحقیقات کافی نیست

بهترین جستجوها اغلب مواردی است که در آن کاوشگران مدتی را صرف تحقیق می کنند. اگرچه ممکن است هر از گاهی خوش شانس باشید و به طور تصادفی چیزی با ارزش پیدا کنید، اما دانستن اطلاعات منطقه، تاریخچه آن و چیزی که به دنبال آن هستید، این مسئله را بسیار محتمل تر می کند.

حمل نکردن قطعات اضافی

اگر گیچ و مهره های کویل اضافی، باتری، تسمه و هدفون اضافی نداشته باشید، زمانی فرا می رسد که از آن پشیمان شوید. این بسیار نا امید کننده که شما در وسط یک کاوش موفق هستید و مجبورید برای برداشتن قطعات اضافی به خانه بروید.

استفاده از الکوی کاوش بی نتیجه

مدتی طول می کشد تا به چرخاندن فلزیاب برسید. برخی از کاوشگران جدید فلزیاب خود را خیلی سریع جابجا می کنند یا در هنگام جستجو از یک الگوی منطقی پیروی نمی کنند. تعیین کنید که چه الگویی برای شما کار می کند (بسیاری از کاوشگران از الگوی شبکه ای استفاده می کنند) و فلزیاب را به آرامی حرکت دهید.

اختصاص دادن وقت کافی نیست

مانند هر سرگرمی، فلزیابی به زمان مشخص نیاز دارد. هر چه بیشتر برای جستجو وقت صرف کنید، با فلزیاب خود بیشتر آشنا خواهید شد و جستجوهای شما موفق تر خواهد بود.

خرید فلزیاب اشتباه

بسیاری از افرادی که تصمیم به شروع فلزیاب می گیرند، فلزیاب اشتباه را خریداری می کنند. برخی ممکن است یکی از آن ها را خریداری کنند که خیلی پیچیده باشد و از تنظیمات زیاد آن نا امید شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است یکی از مواردی را خریداری کنند که خیلی شبیه به یک اسباب بازی باشد و وقتی چیزی پیدا نکردند نا امید شوند. با کسی که در مورد فلزیاب ها آگاهی دارد صحبت کنید و موردی را پیدا کنید که رضایت معمولی را فراهم کند.

عدم استفاده از پین پوینتر

استفاده از پین پوینتر به شما کمک می کند موقعیت مکانی هدف را محدود تر کنید و شکار شما را بسیار ساده تر می کند. فلزیاب ها هنگام رسیدن به هدف به شما هشدا می دهند اما یک پین پوینتر وقت زیادی را برای حفاری و غربال کردن کالا برای شما صرفه جویی می کند.

تمیز کردن آثار باستانی و سکه ها

کاوشگران تازه کار غالبا وسوسه می شود که یافته های خود را تمیز کنند. این قابل درک است، به خصوص اگر می خواهید آن را به دیگران نشان دهید. با این حال در برخی موارد تمیز کردن یک کشف عتیقه یا سکه قدیمی ممکن است ارزش آن ها را به شدت کاهش دهد. قبل از شستشو با صابون و برس کردن با برس، مشخص کنید که دقیقا چه چیزی دارید و آیا تمیز کردن آن توصیه می شود. انجمن های آنلاین و کلاب های فلزیابی به شما امکان می دهد تا برای یافتن این موضوع برای کاوشگران مشورت کنید.

انتظارات واهی

فلزیابی به معنای سرگرمی است و راهی برای ثروتمند شدن نیست. اگرچه ممکن است هر چند وق یک بار آثار باستانی، جواهرات و سکه های بسیار با ارزش پیدا کنید، اما انتظارات خود را بالا نبرید زیرا احتمالا نا امید می شوید. هنگامی که از روند فلزیاب لذت می برید، می فهمید که این یک سرگرمی است؛ چه گنج زیادی پیدا کنید چه پیدا نکنید.

منبع

۱۰ Most Common Metal Detecting Mistakes

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *