روش های تشخیص یافته های کاوش

گاهی اوقات به محض پیدا کردن چیزی می توانید بگویید که چیست و به چه دوره ای قرار دارد؛ اما همیشه اینگونه نیست. در این زمان باید روش های تشخیص یافته های کاوش را شروع کنید.

روش های تشخیص یافته های فلزی
روش های تشخیص یافته های فلزی

روش های تشخیص یافته های فلزی

جستجوی گوگل

اگر دور مورد آنچه که پیدا کرده اید اطلاعات اندکی هم داشته باشید با یک جستجو در گوگل و مقایسه آن با نتایج مشابه ممکن اطلاعات خود را بیشتر کنید. اگر ایده ای ندارید، به بهترین وجه ممکن و تا حدی که یافته آسیبی نبیند آن را تمیز کنید و یک عکس دیجیتال از آن بگیرید، سپس می توانید برای مشاهده تصاویر مشابه در گوگل جستجو کنید.

کتاب های دفینه یابی

کتاب های زیادی برای آثار باستانی متعلق به دوره های مختلف و کارشناسی آن ها در دسترس است که برخی از آن ها را می توانید در مقاله ” کتاب های دفینه یابی و باستان شناسی ” دانلود کنید. معمولا می توانید خیلی راحت موارد پیدا شده را تفسیر کنید به خصوص سکه ها را می توانید به آسانی پیدا کنید.

شبکه های اجتماعی و سایت های فلزیابی

در هیچ موردی مشورت با دیگران بد نیست. ممکن است کاوشگران دیگر دانش بیشتری از شما داشته باشند و بتوانند برای شناسایی به شما کمک کنند یا حداقل مسیری که ممکن است موارد بیشتری را پیدا کنید به شما نشان دهند. صفحه اجتماعی مثل گمانه زنی در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر اقدام کارشناسی تصاویر به صورت رایگان می کنند که می توانید به یکی از آن ها مراجعه فرمایید.

کارشناس آثار باستانی

افرادی هستند که از کاوش و جمع آواری آثار تاریخی لذت می برند و سال های زیادی به این کار اختصاص داده اند. این افراد با مشاهده موارد شما به راحتی می توانند دوره، جنس و یا نحوه کار را برای شما کارشناسی کنند. برای ارتباط با این کارشناسان می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *