فلزیاب تصویری چیست

فلزیاب تصویری به دستگاهی گفته می شود که علاوه بر قابلیت شناسایی فلزات مختلف، توانایی اسکن زمین و ارائه تصویری های ۲D یا ۳D از نامتعارفات زمین را داشته باشد. برخی از این دستگاه ها داده ها را جمع آوری می کنند و پس از تجزیه و تحلیل در یک نرم افزار جانبی به کاربر نمایش می دهند. برخی دیگر، تجزیه و تحلیل داده ها رو در خود دستگاه انجام می دهند و روی صفحه نمایش به کاربر ارائه می دهند. وجود این اطلاعات به اپراتور اجازه می دهد که پیش از شروع به کاوش تصمیم درستی را بگیرد و از کاوش های بی مورد و هزینه بر جلوگیری کند.

تماشا در آپارات | تماشا در یوتوب

فلزیاب تصویری چگونه کار می کند

فلزیاب های تصویری ابتدا داده ها را جمع آوری می کنند و پس از تجزیه و تحلیل، با جزئیات به کاربر نمایش می دهند. تمام این اطلاعات باعث می شود تا اپراتور بتواند تصمیم بهتری بگیرد که آیا به عمق کاوش بیشتری نیاز دارد یا خیر و یا حتی می تواند انواع حفره ها مانند تونل ها، مقبره ها، غار ها، اتاق های خالی و … را شناسایی کند که این امر موجب صرفه جویی در زمان و هزینه کاوش می شود.

وظیفه نرم افزار گرافیکی

یک نرم افزار گرافیکی وظیفه تحلیل و تجزیه داده های دریافتی و تبدیل آن ها به گراف های تصویری و رنگ را بر عهده دارد و در تصاویر و دو بعد از رنگ تصاویر می توان به اطلاعات مورد نیاز در مورد کاوش دست پیدا کرد. در تصاویر سه بعدی علاوه بر رنگ ها می توان یک شماتیک کلی و حدودی با دقت مناسب نیز از محیط و هدف های دفن شده به دست آورد که با چرخش و زاویه دید ۳۶۰ درجه می توان شکل و ابعاد اجسام را دید. در زیر یک نمونه از آنالیز دو بعدی و سه بعدی یک مکان یکسان ارائه شده است:

نمایش اطلاعات به صورت دو بعدی و سه بعدی
نمایش اطلاعات به صورت دو بعدی و سه بعدی

کمپانی فلزیاب IKPV با بیش از ۲۰ سال سابقه تولید فلزیاب و استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز جهان و مجرب ترین افراد توانسته عنوان بهترین تولید کننده فلزیاب تصویری را به خود اختصاص دهد. در زیر برخی از فلزیاب های تصویری ساخت این کمپانی آمده است:

کاربرد فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از این نوع دستگاه فلزیاب در زمینه های امنیتی، نظامی، صنعت و معدن، ساختمانی، گنج یابی و … استفاده می شود. در زیر برخی از کاربردهای این نوع فلزیاب آمده است:

  • برای معدن یابی، حفره یابی و شناسایی عمق هدف
  • برای پیدا کردن عتیقه جات و آثار باستانی از جنس طلا، نقره، مفرق و …
  • در زمینه های نظامی برای مین یابی در مناطق جنگی
  • از این نوع دستگاه فلزیاب برای لوله یابی و شناسایی تاسیسات مانند لوله های گاز، یاب استفاده می شود
  • برای زمین شناسایی و شناسایی نامتعارفات زیر زمین نیز مورد استفاده قرار می گیرد

برای خرید فلزیاب تصویری می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *