نماد سمور در دفینه یابی

در این پست از سایت IKPVDERAK با نماد سمور در دفینه یابی یکی از آثار و نشانه های موجود در طبیعت روبرو هستیم. ممکن است در نگاه اول تصاویر زیر هیچ چیز خاصی را بیان نکنند اما در اصل این تصاویر موضوعات زیادی در ارتباط با انسان های زمان باستان را به تصویر کشیده است.

نماد سمور در دفینه یابی
نماد سمور در دفینه یابی

در تصاویر بالا نماد صلیب جرج قدیس (St. George) را می تواند مشاهده کرد، گرچه قسمت پایین صلیب در شکل وجود ندارد اما از روی از قسمت های دیگر آن می توان ساختار کلی این نماد را فهمید. نماد صلیب در این تصویر مفاهیمی مانند ابدیت و محافظت شدن در برابر جادوها و بدی ها را در خود دارد، همچنین در امان ماندن از شر انسان هایی با هدف های بد نیز از مفاهیمی است که نماد صلیب در این تصویر بیان می کند.

در مورد تفسیر قسمت های دیگر شکل، اولین چیزی که وجود دارد نماد سمور می باشد. همانگونه که در پایین توضیح خواهیم داد این موضوع که نماد صلیب و سمور به صورت برجسته هستند، نه به صورت کنده کاری، بیان گر این موضوع است که شخص مرتبط با این تصویر صاحب مقام و منزلت اجتماعی بالایی بوده است. در ادامه این مطلب از سایت IKPVDERAK نمایندگی فلزیاب تهران با ما همراه باشید تا به تفسیر نماد سمور در دفینه یابی بپردازیم.

تفسیر نماد سمور در دفینه یابی و گنج یابی

نماد سمور موجود در تصویر بالا سرش را به سمت عقب برگردانده و به نقطه خاصی نگاه می کند. جهت نگاه در سمت جهت دم می باشد و دم نیز در حالت پیچ خورده ساخته شده است. این پیچیدگی دم به معنای یک دالان یا ساختاری پیچ در پیچ در زیر زمین می باشد. با توجه به این موضوع باید نتیجه گیری کنیم که تونلی وجود دارد که به یک مرکز راه دارد؛ ورودی این تونل را باید در جهت نگاه حیوان جستجو کنید.

اگر یک ورودی به داخل یک تونل وجود داشته باشد باید این سوال را از خودمان بپرسیم که این تونل در نهایت ما را به چه نقطه ای خواهد رساند. پاسخ این سوال نیز در شکل چشم حیوان که به صورت برجسته به تصویر کشیده شده، نهفته است. اگر با دقت نگاه کنیم این چشم بدون شک نشانگر قبری مانند تومولوس می باشد.

طلسم و تله در نماد سمور

آخرین نکته ای که در این تصویر جلب توجه می کنده به تصویر کشیده شدن پاهای عقبی حیوان در سطحی بالاتر از پاهای جلویی آن است، به گونه ای که گویی چیزی در میان پاهای خود گرفته و از آن محافظت می کند. این موضوع نیز احتمال دارد به معنای یک طلسم یا جادو در آن محل باشد.

اما در طرف راست تصویر؛ در چارچوب سمت راست یک خوشه گندم به همراه شاخه و دو برگ آن به تصویر کشیده شده است. در اینجا فقط این تصاویر گفته شده به چشم نمی خورند، غیر از این ها اشکالی دیگری نیز وجود دارند که در دوران باستان نشان دهنده مفهوم جنسیت بوده اند.

محافظت از شخص خاک شده

حال این قسمت از تصویر را بررسی می کنیم؛ انتخاب تصویر انگور در اینجا به خاطر ارتباط این میوه با شراب است. شراب نیز در مسیحیت نماد خون مقدس حضرت عیسی (ع) می باشد. انگور در اینجا با با حضرت عیسی (ع) در ارتباط است و به معنای این موضوع می باشد که شخص خاک شده در اینجا به حضرت عیسی (ع) سپرده شده است.

خوشه گندم بیان کننده مفهوم شمارش بی انتها (به دلیل دانه های زیاد آن) می باشد. جاودانگی و از و ابد را در ارتباط با حضرت عیسی بیان می کند. در اینجا خوشه انگور به همراه مفهوم شراب که بیانگر خون حضرت عیسی (ع) است، تمثیل کننده رستگاری در ابدیت می باشد.

دو برگ به تصویر کشیده شده در بالا و پایین شاخه انگور چیزی جز بیان این مطلب نیست که در داخل گورپشته (تل خاکی) دو انسان به حاک سپرده شده اند. در مورد ساختار قبر این انسان ها هیچ چیز در این تصاویر وجود ندارد. اما شاید بتوان از روی ظرافت این تصاویر گفت که ممکن است آن دو مزار به شکل لحد باشند.

اما در این تصویر هویت این دو شخص را باید از روی چه چیزی مشخص کنیم؟

در قسمت ابتدایی شاخه گندم سمبل هایی به تصویر کشیده شده اند که امروزه نیز به عنوان سمبل های نشان دهنده جنسیت استفاده می شود. این سمبل های و مشابهات آن ها همیشه و در بسیاری از مناطق دنیا تمثیل کننده زن و مرده بوده اند. در اینجا نیز بر اساس همین مفهوم و طرز فکر احتمال دارد این قبرها متعلق به یک پادشاه و یک ملکه باشند.

علامت نشان دهنده جنسیت در تصویر نماد سمور
علامت نشان دهنده جنسیت در تصویر نماد سمور

صفحه ۱۵۹ کتاب چشم طلایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *