نماد مارمولک در دفینه یابی

بدون شک نماد مارمولک در دفینه یابی با سر و بدنی هماهنگ ما رو مستقما به دفینه می رساند. این نماد به دو صورت کنده کاری و برجسته دیده می شود که نوع برجسته آن از نظر دفینه یابی دارای اهمیت بیشتری می باشد. در برخی از نمادهایی که به صورت برجسته هستند دیده شده که سربار دفینه از سر مارمولک بیرون آمده است. برای تفسیر این نماد باید به حالت سر و دم مارمولک دقت کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به نفسیر نماد مارمولک در دفینه یابی  بپردازیم:

نفسیر نماد مارمولک در دفینه یابی

نفسیر نماد مارمولک در دفینه یابی
نفسیر نماد مارمولک در دفینه یابی

اگر سر مارمولک به سمت چپ یا راست متمایل شده باشد باید به جهت نگاه مارمولک و ۹۰ درجه ای که در بر می گیرد دقت کرد. در این مورد دفینه مارمولک در سنگی گرد احتمالا با رنگ سفید بر روی زمین شیب دار خواهد بود. کار این نماد بسیار سخت می باشد و  به خوبی محافظت می شود به نحوی که حتی زیر این سنگ گرد توسط سنگ های دیگر به خوبی تقویت شده است. سنگ های پر شده حتما باید بیرون آورده شوند تا به دفینه مورد نظر برسید.

تفسیر دوم نماد سوسمار یا مارمولک در گنج یابی

در تفسیر دوم به عنوان نماد ترس و به صورت فرو رفته یا برجسته استفاده شده است. حالت بدن مارمولک یا سوسمار سر نخ های مهمی را در مورد مکان دفینه به ما می دهد. سر و دم مارمولک بسیار مهم است و باید به آن توجه شود. همچنین فضای حرکت سوسمار و زاویه ۹۰ درجه ای که در بر میگیرد باید مورد بررسی قرار گیرد و منطقه ای که در محدوده این زاویه می باشد باید توسط یک دستگاه فلزیاب کاوش شود. در این منطقه باید به دنبال یک سنگ گرد و آشکار بود که ممکن است تو پر باشد. لازم به ذکر است که این نماد نیز دارای سرباری است که فقط سکه می تواند باشد.

مواردی که اصالت آثار و نشانه مارمولک را ثابت می کند

سنگ مارمولک یک علامت اولیه به حساب می آید که خبر از وجود دفینه ای مهم در اطراف را به ما می دهد. اما در برخی از زمان ها مانند دوران عیلامیان نماد مهر پرستی بوده و اصلا به معنای قبر یا دفینه نمی باشد بلکه فقط مسیر راه شاهی در سینه کش کوه ها را نشان داده است. برای اطمینان از اینکه این علامت به یک مقبره یا دفینه مربوط است باید چند ویژگی زیر را در نظر گرفت:

  • نماد باید به صورت برجسته و واضح بر روی سنگ کنده کاری شده باشد
  • این نماد باید در مکانی باشد که آفتاب صبحگاهی بر روی آن بتابد
  • حداقل باید دو نماد دیگر مانند شتر، کاسه سنگ یا قلعه در محدوده باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *