نماد مار در دفینه یابی

نماد مار در دفینه یابی از علامت هایی کی باشد که از دوران باستان به زمان ما راه یافته است. اطلاعات قطعی در مورد این که اولین بار توسط چه افرادی و در چه دوره ای از تاریخ استفاده شده است وجود ندارد، اما در بسیار از مناطق دنیا و و توسط بسیاری از تمدن ها برای به نمایش در آوردن اندیشه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این نماد در بسیاری از زمان های گذشته در زمینه هایی همانند جادوگری، طب، موضوعات اجتماعی که با مفاهیم تولید و مرگ در ارتباط بوده اند، شاخه های مختلف علم نسب شناسی، و در زمان های اخیر در زمینه گنج یابی و مفاهیم متفاوت دیگر استفاده شده است.

نماد مار در دفینه یابی
نماد مار در دفینه یابی

 

تفسیر نماد مار در گنج یابی

نماد مار قدیمی ترین نماد باستانی است که سمبل باروری، نگهبان مقبره و از دشوارترین طلسمات هستی محسوب می شود. علامت مار نزد یونانیان الهه پزشکی، نزد سومریان الهه زایایی و نزد ایرانیان باستان محترم شمرده شده است. نشانه مار در زمینه گنج و دفینه یابی تفاسیر متفاوتی را خواهد داشت که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

نشان مار طویل برجسته / هک شده

نشان مار طویل برجسته / هک شده
نشان مار طویل برجسته / هک شده

آثار و نشانه مار طویل (کشیده شده) به دو صورت برجسته و حکاکی شده توسط معماران دوران باستان بر روی سنگ، صخره و خشت ها طراحی شده است. زمانی که مار طویل برجسته باشد نماد دفینه تاجران مسیحی است و با یکی از پیچیده ترین طلسمات محافظت می شود. در سمت دم مار، سنگچین، صخره غریب و تپه نمایان است به طوری که می گویند هدف پیدا است لذا مسئله سخت تر است و آن تنها مسیر انحرافی است. در صورتی که علامت مار طویل در زمینه گنج یابی، حکاکی شده (حفره شده) باشد، به معنای دفینه مردمان جنگجو و راهزنان است. دفینه ای کوچک درون چاهی بس عمیق در جهت دید مار نمایان خواهد گشت.

نماد مار حلقوی / چنبره زده

نماد مار حلقوی / چنبره زده
نماد مار حلقوی / چنبره زده

نماد مار چنبره زده یک نماد شاهی می باشد، هدف دقیقا زیر نماد بوده و تله های بسیاری از اطراف آن است. علامت مار حلقوی روی سنگ و صخره از نیاب ترین نشانه های باستانی که ظریف ترین معماری و بهترین مکان جغرافیایی را داراست، این موضوع بیانگر شاخص پتانسیل وجود دفینه نسبت به محیط میباشد.

نشان مار و صلیب / بوسه دو مادر

نشان مار و صلیب / بوسه دو مادر
نشان مار و صلیب / بوسه دو مادر

جفت مار زمانی که در همی می پیچند نماد عشق همیشگی، قدرت الهی و صمیمیت می باشد. نشان این عشق، بوسه ای است که در دنیای باستان توسط حکاکان طراحی و به روح در پیوسته زن و شوهر نسبت داده شده است. بنابر این نماد جفت مار به قبور زن و شوهری اشاره دارد که با هم دفن شده اند. این نوع قبرها دارای جواهرات بسیار گارنبها و همچنین تله هایی نیز می باشد. در جهت شرق نماد اشاره هایی از محیط هدف را مشخص میکنند. در صورتی که جفت مار همراه با صلیب باشند به مقبره کشیش مسیحی یا پاپ بزرگ اشاره دارد. این گونه قبرها نزدیک زیارتگاه های مسیحی مانند کلیسا واقع شده اند. هدف خرابه های کلیسا در محیط باستانی میباشد.

نماد مار متهاجم / مدافع

نماد مار متهاجم / مدافع
نماد مار متهاجم / مدافع

نماد مار در صورتی که به شکل مهاجم، مدافع و یا دهان باز باشد دارای گنجینه اای است که توسط یکی از موارد سحر، جادو، طلسم، تله و سم محافظت می شود. نماد مار متهاجم اغلب در دوران اشکانی و ساسانی به کار رفته است و همچنین اغلب هدف در جهت تهاجم مار قرار گرفته است.

نماد مار و گل بابونه

مار و گل بابونه
مار و گل بابونه

این نماد از وجود یک تل خاکی یا تومولوس در آن اطراف خبر می دهد. اگر به دم مار توجه کنید می بینید که به آن شکل خاصی داده شده و جهتی را نشان می دهد. به کار بردن نماد مار در کنار گل بابونه به معنای این است که قبر مورد نظر مزار فردی است که صاحب مقام و منزلت بالایی بوده است. شخصی همانند پادشاه، ملکه، حاکم یا فرمانروای یک منطقه.

نشان مار کبری

نشان مار کبری در دفینه یابی
نشان مار کبری در دفینه یابی

کاوشگران عزیز توجه داشته باشید که نماد مار کبری در دفینه یابی به ندرت دیده می شود و معنا و مفهوم آن با نمادهای مشابه، متفاوت است. سنگ مار کبری در دفینه یابی مانند این است که در آن مکان یک نگهبان وجود دارد. مار کبری یکی از خطرناک ترین در بین مارها است، به همین دلیل وجود خطر و تله را باید از آغاز تا انتهای کار جدی گرفت. سنگ مار کبری معمولا در ورودی کار قرار می گرفت؛ و درب ورودی را در چند قدمی نماد یا پشت و کناره ها قرار می دادند. این نماد در گذشته در دل صخره ها و مسیر های ناهموار که ممکن است فضا حتی برای یک نفر هم تنگ باشد طراحی می شده، که این خود نوعی مانع بزرگ به حساب می آید.

نمادهای مشابه

برای خرید فلزیاب از مراکز مجاز فروش فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

6 مقاله در مورد “نماد مار در دفینه یابی” صحبت می کند:

  1. باسلام نماد کله مار در شیب تپه و در فاصله بیست متر یک کله مار دیگه و روبروی کله مار دومی یه سنگ گرد غریبه با محیط نشانه چیست امکان راهنمایی هست ممنون میشم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *