نماد پا در گنج یابی

علامت پا در گنج یابی یکی از محبوب ترین و شناخته ترین سمبل از از کاوشگران دفینه می باشد. نماد ردپا در دفینه یابی از دوران باستان تا کنون نماد آرامگاه ، غار، تپه، گورستان و راه بوده است. در عهد عتیق از علامت پا به عنوان جهت یاب در مسیر کاروانسراها استفاده می کردند. در سایر دوره ها اگر علامت پا بدون انگشت باشد به تپه اشاره دارد و طول آن میزان فاصله را مشخص می کند (جهت روبر) و اگر آثار و نشانه پا بدون انگشت باشد، به معنای مقبره می باشد و هدف در جهت انگشت متفاوت است.

تماشا در آپارات

نماد پا (جفت پا)

نماد پا (جفت پا)
نماد پا (جفت پا)

نماد جفت پا اشاره به دوران طلایی ساسانیان دارد. معماران دوران باستانی همیشه یکی از دو ردپا را نسبت به دیگری بزرگتر حکاکی می کردند و همان نماد پای بزرگتر جهت و فاصله را تعیین می کرد. جهت تفسیر نماد پا در این حالت به ازای هر سانتی متر از طول رد پا که قدم در جهت پاشنه آن برداشته و به دنبال ورودی زیر زمین پلمپ شده باشید. معمولا این نوع ورودی ها دارای تله ریزشی خطرناکی معروف به تلار می باشند.

نماد پای حیوانات

نماد پای حیوانات
نماد پای حیوانات

حیوانات در دوران باستان نیز دوست انسان بوده و به علت وفاداری معمولا با صاحبشان دفن میشده اند که از این دسته میتوان به سگ، اسب و غیره اشاره نمود. نشانه رد پا سگ یا اسب بر روی دیواره غار ، صخره و سنگ قبر صاحبشان حکاکی میشده است. اغلب دقیقا زیر نماد هدف قرار دارد لذا در بعضی اوقات در جهت انگشت وسط باید قدم برداشته تا به یک سنگ سیاه، درخت کهنسال و یا دره میرسیم همچنین دفینه علامت رد پا در دفینه یابی یا نشانه رد پا در گنج یابی اگر برای حیوانات باشد جواهرات است البته اگر نماد دست ساز باشد. 

نماده های مشابه

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فلزیاب شیراز به همراه آموزش رایگان، گارانتی معتبر، خدمات پس از فروش، تست در حضور مشتری و ارسال رایگان به تمام نقاط کشور می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید.