نماد کلید و قفل در دفینه یابی

نماد کلید نشانه تبدیل حادثه مشخصی به انواع دیگر است، یا اینکه علامتی از وقوع به رموز حادثه یا جای مخفی  شده می باشد. علامت کلید در دفینه یابی مانند کلمه عبور و یا کلید جواب معمای بسیاری از ناشناخته ها را حل کرده است و آن را روشن و شفاف می سازد.

از آنجا که کلید یک نشانه مذکر به حساب می آید، همیشه نقش فعالی را بازی کرده و به معنای نقطه ورود و یا کاری است که برای اولین بار انجام می شود. در نهایت کلید نشانگر اقتدار،تملک و دانایی است.

نماد کلید در گنج یابی برای گشودن در نیست، بلکه بر عکس اشاره و علامتی برای پیدا کردن نشانه بعدی گنج است؛ یعنی پس از دیدن نماد کلید باید به دنبال آخرین نماد بگردید.

نماد قفل در دفینه یابی

در زمان توضیح نماد کلید در دفینه یابی، گفتیم که این نماد می تواند نشانگر اقتدار،تملک و دانایی باشد. نماد قفل و کلید دو نشانه نزدیک به هم بوده و در صنعت گنج یابی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تصویر یک کلید تنها، به معنای نزدیک بودن به هدف است؛ در عین حال ناشنه زمان استفاده از قدرت، نبوغ و دانایی برای جستجو در محیط اطراف است.

همانگونه که کلید به معنای نزدیکی زیاد هدف به شما و یا حتی قرار داشتن هدف دقیقا در محل نشانه است، از سوی دیگر به معنای اهمیت دقت بالا در کاوش نیز می باشد. زیرا اگر بر روی قفل، کلیدی نباشد به معنای وجود یک مانع است و این برای شما به منزله یک زنگ هشدار است.

هشداری که گفتیم لزوما به منزله وجود یک خطر نیست. فقط قصدمان از هشدار وجود یک مانع بر سر راه ما است. برای مثال، احتمالا دفینه در داخل یک صخره و یا سنگی با شکل متفاوت جاگذاری شده و نقطه مورد نظر با استفاده از ساروج به طور کامل از چشمان ما دور نگه داشته می شود.

اگر قفل به مفهوم وجود امانتی در داخل یک اتاقک بوده باشد، باید آن را با همان کار گردش در ذهن خود متصور شویم. زیرا مکانیزم کار قفل با حرکت کلید به طرفین راست و چپ عملی می شود. در این صورت پس از ورود به اتاق باید در طرف چپ به دنبال یک اتاقک و یا در سمپ چپ اتاق به دنبال یک محل اختفا گشت.

نماد قفل بدون کلید

اگر بر روی قفل کلیدی نباشد، قطعا مانعی در کار است و این به معنای هشداری برای شماست. همانگونه که در نماد پا گفته شد، باید در محل پیدا شدن قفل ایستاده و در اطراف به دنبال یک مدخل بگردید .شکستن سنگ قفل طبق گفته بعضی ها و یا جستجو در بالا و پایین آن برای پیدا کردن چیزی به طور کامل خلاف منطق این کار است. قفل در عین حال سمبل گذر از این دنیا به دنیای بعدی است. در اطراف چنین سمبلی می توان یکی از علامت های دفینه را در آن اطراف پیدا کرد. این سمبل را می توان به عنوان توقف و تامل تفسیر نمود.

به نکته ای در مورد قفل اشاره می کنیم

بر روی سنگی در نزدیکی محل کشف آن تصویر نقشه جغرافیایی منطقه توسط کاوشگران گنج کشف شد. چنین برداشت شد که این نقشه باید بعد از پیدا شدن گنج مورد مطالعه قرار گیرد و حقیقت این امر نیز بعد از تحقیقات انجام شده معلوم شد. این نقشه خبر از دست لوازم مخفی می داد. به طور قطع نمی توان گفت که جنس آن از طلا، نقره و … است، شاید دفینه ارامنه و راهزنان بوده باشد. در هر دو صورت نیز به معنی یک دفینه مخفی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *