کشف سکه عتیقه با فلزیاب eXp 6000 در ایران

اخیرا خبر از کشف سکه عتیقه با فلزیاب eXp 6000 در ایران رسیده است:سکه های نقره ای براق که به خوبی حفظ شده اند در عمق ۲٫۵ متر (۸٫۲ فوت) قرار داشتند. ما از کاوشگر بابت پیدان کردن این گنج تبریک می گوییم و خوشحال می شویم که این کشف با فلزیاب eXp 6000 انجام شده است.

سکه های نقره باستانی که در ایران کشف شده اند - تصویر مردی را نشان می دهد که به سمت راست نگاه می کند - احتمالاً پادشاهان آنتیوخوس و / یا سلوکوس
سکه های نقره باستانی که در ایران کشف شده اند – تصویر مردی را نشان می دهد که به سمت راست نگاه می کند – احتمالاً پادشاهان آنتیوخوس و / یا سلوکوس

کشف سکه عتیقه با فلزیاب eXp 6000

گنج یاب قدرتمند و اسکنر زمین eXp 6000 گنجینه ها و حفره ها را تا عمق ۲۵ متر (۸۲ فوت) شناسایی می کند. با تشکر از پروب های مختلف، eXp 6000 می تواند برای کارهای مختلف شکار گنج مورد استفاده قرار گیرد:

  • پروب تلسکوپی امکان بررسی مناطق بسیار بزرگ را در مدت زمان کوتاهی فراهم می کند
  • سوپر سنسور گازه های ساطع شده از طلای طبیعی دفن شده را پیدا می کند
  • سنسور تونل حفره های زیر زمینی از قبیل تونل ها یا غارها را موقعیت یابی می کند
  • سنسور LiveStream آثار باستانی دفن شده را بلافاصله به صورت تصویری نمایش می دهد

فلزیاب eXp 6000 یک اسکنر سه بعدی زمین می باشد که باستان شناسان، تاریخ دانان آماتور و جویندگان طلا از ویژگی های حرفه ای آن برای کاوش های موفق سود می برند.

داستان پشت سکه های نقره

احتمالا سکه ها حدود ۲۵۰۰ سال قدمت دارند. این ارز تقریبا همزمان در چین و خاورمیانه اختراع شد. توزیع سکه ها از آسیای صغیر به ایران، یونان، اپراتوری روم و در جهان به واسطه شکوفایی تجارت در این مسیر طولانی انجام می گرفت.

ارزش تاریخی سکه های نقره

شکوه و جلال این سکه های باستانی که احتمالا از امپراتوری سلوکیان سرچشمه می گیرند، تنها کاشف سکه ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد. از یک سو کشف سکه عتیقه با فلزیاب eXp 6000 در این اندازه بسیار جالب است. از سوی دیگر لمس سکه های نقره ای که زمانی به عنوان عوارض سفر یا در بوس برای کالا و خدمات در داخل و خارج گرفته می شدند، جذاب است و بخشی از تاریخ را برای شما زنده می کند. ارزش تاریخی این سکه های قدیمی ۲۰۰۰ ساله از قیمت گذاری تجاوز میکند.

طبقه بندی تاریخی و جغرافیایی سکه های نقره

اسکندر کبیر با پیروزی خود بر ایرانیان، قلمرو خود را گسترش داد و تا هندوستان حکومت کرد. پس از مرگ وی، امپراتوری اسکندر به امپراتوری های بیشماری از جمله پادشاهی سلوکیان که در شرق امپراتوری باستانی پارسی (هخامنشان) در خاور نزدیک بود، تجزیه شد.

نقشه امپراتوری مقدونیه - اپراتوری مقدونیه پادشاهی باستانی در شمال غربی یونان باستان بود و با پادشاهی اپیروس در غرب و اطراف دریای سیاه به شرق هم رسید و برای مدت کوتاهی قدرتمندترین حکومت در خاور نزدیک باستان شد
نقشه امپراتوری مقدونیه – اپراتوری مقدونیه پادشاهی باستانی در شمال غربی یونان باستان بود و با پادشاهی اپیروس در غرب و اطراف دریای سیاه به شرق هم رسید و برای مدت کوتاهی قدرتمندترین حکومت در خاور نزدیک باستان شد

مکان مطلوب جاده ابریشم برای تجارت داخل و خارج از امپراتوری سلوکی طرفداران بسیاری داشت. مسیر های حمل و نقل و بنادر گسترش یافتند و جواهرات فلزی که از نقره و برنز ساخته شده بودند، به یونان و ایران صادر می شد و صنعتگران در امپراتوری های همسایه استخدام می شدند. ریخته گری شیشه و کشتی سازی نیز از صنایع دستی به روز بودند که در سوریه و فنیقیه ظهور کردند، در حالی که در بین النهرین و بابل، صنایع نساجی مورد توجه بود.

گنج باستانی سکه ها - سکه های نقره ای پادشاهی سلوکیان متعلق به سال های 220 تا 270 قبل از میلاد
گنج باستانی سکه ها – سکه های نقره ای پادشاهی سلوکیان متعلق به سال های ۲۲۰ تا ۲۷۰ قبل از میلاد

پیدا کردن سکه های براقی که به خوبی حفظ شده اند - سکه های یونان باستان قطعه ای جالب از تاریخ است
پیدا کردن سکه های براقی که به خوبی حفظ شده اند – سکه های یونان باستان قطعه ای جالب از تاریخ است

آیا گنج سکه پس انداز مخفی یک تاجر است؟ شاید یک تاجر در سفر خود دچار طوفان شده و حادثه ای برای او رخ داده است. آیا مجموعه سکه های نقره توسط یک دزد به سرقت رفته و پنهان شده است؟ جزئیات نامشخص است ، اما واضح است: امپراتوری های هلنیستی مانند امپراتوری الکساندر و امپراتوری سلوئید سکه های بی شماری را در بازار به ارمغان آورد و گنجینه های دیگری همچون جواهرات، سرامیک و معرق در انتظار کشف هستند.

موفقیت ها و تجربه های مشترک

آیا شما یک شکارچی گنج هستید و میخواهید تجربیات فلزیابی خود را به اشتراک بگذارید؟ آیا چیزی کشف کرده اید – خواه یک قطعه تنها یا یک صندوق کامل گنج پر از اشیا با ارزش – آیا می خواهید موفقیت خود را با دیگر شکارچیان به اشتراک بگذارید؟ ما مشتاقانه منتظر شنیدن داستان موفقیت شما با جزئیات هستیم:

  • گنج خود را کجا کشف کرده اید؟
  • گنج در چه عمقی پیدا شده است؟
  • گنج در جعبه، اتاق، مقبره یا غار بوده است؟
  • کشف شما دقیقا چیست؟ سکه، سلاح، زره، سرامیک و غیره …؟
  • آیا جزئیات بیشتری در مورد این گنجینه (طبقه بندی مادی، تاریخی) وجود دارد؟
  • آیا شواهدی وجود دارد (داستان های باستانی، افسانه ها و اسطوره ها) یا به صورت تصادفی پیدا شده است؟

شما هم می توانید به کمک یک دستگاه فلزیاب مانند داستان کشف سکه عتیقه با فلزیاب eXp 6000 در ایران به موفقیت برسید

منبع

okmdetectors.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *